ایزوگام

ایزوگام از جمله عایق های رطوبتی است که از از قیر مصنوعی و الیاف طبیعی ساخته می ‌شود و هر چقدر مواد اولیه مربوطه مواد مرغوب تری باشند، صددرصد کیفیت استفاده از آن در طولانی مدت بسیار بیشتر است.

امروزه این نوع عایق پیش ساخته که به عنوان ضد آب برای پوشش پشت بام  و مکان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند با ویژگی و مزایای خود می تواند در برابر هرگونه نفوذ آب و رطوبت به بهترین شکل ممکن دوام و مقاومت خود را حفظ کند.

معمولا وابسته به کاربرد و تعداد لایه و روکش ها و البته دسته بندی خاصی که برای ایزوگام وجود داردشما تنها به واسطه نوع قیر، ضخامت و وزن ایزوگام می توانید نفاوتی را برای انواع این نوع عایق در نظر بگیرید.

برای برآورد قیمت انواع ایزوگام می توانید از مجموعه آنلاین و اینترنتی ایزوایمن لیست قیمت ها را مورد بررسی قرار دهید.

ایزوگام

انواع ایزوگام

برای خرید انواع ایزوگام شما باید به تعداد لایه، نوع روکش و مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید که معمولا، ایزوگام های پلیمری و دمیده جزء گروه  های اصلی انواع ایزوگام به شمار می‌آیند.

به واسطه تعداد لایه قطعا نام ایزوگام های تک لایه، دو لایه و سه لایه را شنیده اید. اما اگر برحسب روکش ایزوگام را طبقه بندی کنید، روکش آلومینیومی و بدون روکش آلومینیومی را جزء تقسیم بندی های اصلی برای انواع ایزوگام می توان در نظر گرفت.

 ایزوگام پلیمری که از قیر خالص ۶۰ و ۷۰ درصدی به وجود می‌ آید با استفاده از لایه آلومینیوم، تیشو، پلی استر، پودر تالک، فیلم پلی اتیلن و پوشال گونی پلاستیک ساختار خود را به نمایش می‌گذارد و جز با کیفیت ترین ایزوگام ها به حساب می آید.

ایزوگام دمیده همان طور که از نام آن پیداست از قیر دمیده ساخته می شود و می توانید از آن برای ورق های پشت بامی و یا باتری اتومبیل استفاده کنید.

اما این نوع ایزوگام در نفت کوره ‌ای تولید می‌شود و نسبت به ایزوگام پلیمری حقیقتا کیفیت آن چنان بالایی ندارد و شما نمی توانید عمر مفید و طولانی را برای استفاده از ایزوگام دمیده انتظار داشته باشید؛ چراکه قیر دمیده درجه نفوذ کمتری دارد و حساسیت بسیار کمتری را در برابر شرایط جوی از خود نشان می‌ دهد.

نمایندگی ایزوگام در تهران

ایزوگام های چند لایه

چنانچه ایزوگام را به صورت لایه ای مورده بررسی قرار دهیم. ایزوگام های تک لایه انعطاف پذیری فوق العاده بالایی دارند.

اما از لحاظ استحکام، ایزوگام های دولایه حرف ‌های بیشتری برای گفتن دارند؛ چرا از تیشو و پلی استر برای ضخامت خود استفاده می کنند. البته اگر شما قصد دارید از یک ایزوگام کاملا سفارشی استفاده کنید، توصیه ما این است که از شرکت ایزوگام کاری ایزوایمن یک ایزوگام سه لایه را با کیفیت و مواد اولیه مرغوب سفارش و برای محل های گوناگون توسط نصاب ماهر این مجموعه مسفارش دهید.

معمولا  ایزوگام هایی که با روکش آلومینیوم برای پوشش پشت بام مورد استفاده قرار می گیرند دوام و حقیقتاً استحکام بسیار بالایی دارند و به راحتی می تواند برای منعکس کردن نور خورشید یک عایق بی نظیر به حساب آید.

 نکته دیگری که در مورد ایزوگام با روکش آلومینیومی وجود دارد این است که در زمان بارندگی برف و هم چنین یخ‌زدگی به هیچ عنوان شما به واسطه عایق خطری را در تماس با برف و یا یخ به وجود آمده بر روی عایق موجود  احساس نمی کنید و به همین دلیل است که امروزه فروش ایزوگام های متفاوت با روکش آلومینیوم تا این حد مورد توجه قرار گرفته است.

 اما برای عایق کاری سرویس های بهداشتی توصیه ما این است که از ایزوگام های بدون روکش آلومینیومی نیز می توانید استفاده کنید؛ چرا که این نوع ایزوگام نیز می‌تواند مزایا و البته دوام قابل قبولی برای این نوع محل ها به وجود آورد.

راهنمای تشخیص ایزوگام مرغوب

اما نکته ‌ای که ذهن بسیاری از کاربران را درگیر کرده است تشخیص مرغوبیت ایزوگام است که متاسفانه برخی از افراد نمی‌توانند آن چنان که باید و شاید فرق بین ایزوگام مرغوب و نامرغوب را به راحتی تشخیص دهند و به همین دلیل، ما قصد داریم تا شما را با نحوه شناسایی یک ایزوگام مرغوب به صورت کاملا مختصر و مفید آشنا کنیم.

 در وهله اول توجه داشته باشید که ایزوگام کاملا مرغوب هیچ عنوان بوی نامطبوعی هم چون بوی گازوئیل ندارد و همین امر می‌تواند نشان‌دهنده مرغوب بودن ایزوگام با مواد اولیه ممتاز باشد.

نکته بعدی مقاومت کششی و البته دوامی است که در برابر پارگی از خود نشان می‌دهد که اگر در صورت کشیده شدن ایزوگام شما کوچکتر پارگی را مشاهده کنید، بهتر است خرید خود را یک خرید مقرون به صرفه در نظر نگیرید.

علامت استاندارد مهم ترین گزینه ای است که می تواند به راهنمای انتخاب ایزوگام مرغوب اشاره نماید.

هم چنین شما باید به نوع منطقه و شرایط آب و هوایی خود توجه کنید تا بتوانید ایزوگام را مطابق با شرایط متناسب خود خریداری نمایید.

اما توصیه ما به شما این است که ایزوگام را بدون هیچگونه شکستگی و همراه با ضمانت و بیمه نامه از یک مجموعه اینترنتی معتبر هم چون ایزوایمن تهیه و خریداری نمایید.  

 

سخن پایانی

ما در این مقاله شما را با انواع ایزوگام و نحوه تشخیص یک ایزوگام مرغوب آشنا کردیم، تا بتوانیم ضمن خرید آنلاین در طولانی مدت از کیفیت ایزوگام خود به نحو احسن رضایت داشته باشید؛

چرا که این نوع عایق رطوبتی به واسطه مزایای زیادی که دارد؛ امروزه جزء پر فروش ترین های بازار به حساب می آید و شما با خرید از مجموعه ایزوگام کاری ایزوایمن به سادگی هرچه تمام تر می توانید خریدی مقرون به صرفه والبته بدون واسطه را تجربه کنید. کارشناسان و مشاورین مجموعه به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند.

 

مطالب مفید: