۱۰ نکته خرید ایزوگام

۱۰ تا از مهم ترین نکات خرید ایزوگام چیست؟

همانطور که میدانید ایزوگام یک عایق رطوبتی محکم است که در اکثریت مکان ها استفاده میشود. اجرای ایزوگام و خرید آن هزینه های زیادی را در پی دارد و مهم تر از آن قرار است مدت زمان زیادی را در نقش یک عایق بماند.

در نتیجه باید در هنگام خرید آن به نکات مهمی توجه کرد. در ادامه ۱۰ نکته مهم خرید ایزوگام را برایتان شرح خواهیم داد.

ایزوگام دارای علامت استاندارد باشد

علامت استاندارد بر روی هر محصول، نشان‌دهنده درستی آن محصول بر طبق قوانین ساخت و تولید به روز و صحیح است.

پس وجود علامت استاندارد بر روی ایزوگامی که قصد خرید آن را دارید کاملا واجب و ضروری است. کد ۱۰ رقمی که بر روی نایلکس ایزوگام قرار می گیرد علامت استاندارد ایزوگام است.

بهتر است بدانید که تنها تماشای کد استاندارد کافی نیست و شما باید از صحت آن کد مطمئن شوید. بدین منظور میتوانید از کد استعلام بگیرید که در سایت مخصوصی قابل انجام است.

خرید ایزوگام

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

تاریخ تولید ایزوگام و مدل بسته بندی آن

نه تنها ایزوگام بلکه هر جنس و ماده دیگری هر چقدر که به تاریخ تولید نزدیک تر باشد قطعا دارای کیفیت بالاتری است. همچنین با توجه به تاریخ تولید ایزوگام اگر بازه زمانی زیادی از تولید آن گذشته باشد بهتر است که استفاده نشود.

برای مثال گذشت ۶ ماه به بالا موجب کاهش کیفیت ایزوگام میشود. مدل و نحوه بسته بندی ایزوگام نیز تاثیر بسزایی در کارایی آن خواهد داشت.

مدل بسته بندی هرچه زیباتر،ساده تر، بهتر و با کیفیت تر باشد، با سلیقه بودن و کارآمدی مالک را نشان می دهد. معمولا ایزوگامی که دارای بسته بندی شیک و جذاب است از کیفیت بهتری برخوردار است.

تولیدی‌ها و برند‌های معتبر

قطعا که هیچ برندی بدون دلیل اعتبار نسبی میان مردم‌ برخوردار نیست و بی شک یک یا چند نکته مثبت موجب معتبر شدن برند آن میان مردم شده است.

ایزوگام نیز برند های معتبری در سطح کشور دارد.البته شما در هنگام خرید باید به این موضوع توجه کنید که این برند از چه نظر معتبر است.

برای مثال برخی برند ها محبوبیت زیادی دارند اما اعتبار کافی را دارا نیستند. برای مثال فروش ایزوگام ارزان تر نسبت به بازار موجب افزایش فروش و محبوبیت برند آن می شود اما همه میدانیم که جنس ارزان تر از کیفیت پایین تری برخوردار است پس حتما از اعتبار برند مطمئن شوید و سپس خرید کنید.

استفاده از مشاوره افراد متخصص

قطعا همه اشخاصی که اقدام به خرید ایزوگام میکنند از تخصص و دانایی کامل نسبت به آن اطلاعی ندارند. در این میان باید از افرادی کمک گرفت که شناخت کافی نسبت به ایزوگام دارند و از تفاوت های میان آنها اطلاع دارند.

ساخت ایزوگام از استخراج مواد اولیه طبیعی و ترکیب آن با مواد صنعتی و سپس تبدیل آن به ایزوگام یک فرایند بسیار طولانی و دقیق است که احتمالا شما از آن بی اطلاع هستید.

اما یک شخص متخصص به خوبی میداند که این ایزوگام چند درصد از مواد طبیعی و درجه ۱ در آن استفاده شده است.

انعطاف پذیری و شکنندگی ایزوگام

ایزوگام از نظر انعطاف پذیری و شکنندگی مورد بسیار مهم است و باید مورد آزمایش قرار گیرد. برای اطلاع یافتن از درجه انعطاف پذیری ایزوگام، لبه آن را گرفته و کمی تا کنید اگر ایزوگام ترک برداشت و دچار شکستگی شد یعنی از مواد نامرغوبی در آن استفاده شده است و از کیفیت پایینی برخوردار است. یک ایزوگام با کیفیت بدون اینکه دچار شکنندگی شود با انعطاف پذیری بالا تغییر شکل و حالت میدهد.

جدا شدن فویل ایزوگام

فویل ایزوگام را در دست گرفته و سعی کنید آن را جدا کنید. جدا شدن سریع فویل از ایزوگام به معنی کیفیت بسیار پایین ایزوگام است. ایزوگام درجه یک خیلی سخت فویل از آن جدا می شود و قدرت چسبندگی بالایی دارد. در هنگام خرید حتما به این نکته دقت کنید.

تست آتش زدن ایزوگام

تکه ای از ایزوگام را جدا کرده و با کبریت یا فندک کمی آتش بزنید. در صورت خروج فوری دود و چکه نکردن  ایزوگام ، یعنی ایزوگام دارای کیفیت پایین است.

اما اگر دود نکرد و چکه کرد یعنی کیفیت ایزوگام مناسب و خوب است.این تست را در فضای باز انجام دهید زیرا آب شدن و سوختن مواد قیر موجب پخش شدن بوی نامطلوب و سمی در فضا میشود که برای بدن مضر است.

میزان چسبندگی ایزوگام

بهترین و کارآمد ترین روش برای تشخیص ایزوگام با کیفیت نسبت به ایزوگام با کیفیت پایین تر روش اندازه گیری میزان‌چسبندگی ایزوگام است.

برای این کار اگر شرایط مهیا باشد می توان به راحتی ایزوگام با کیفیت را انتخاب و استفاده کرد. برای انجام این روش نیازمند که سطح صاف و تمیز، مشعل، و ایزوگام مورد نظر است.

تکه ای از ایزوگام را به کف چسبانده و با مشعل آن را گرم کرده و کاملا به سطح بچسبانید. سپس سعی کنید که آن را از سطح جدا کنید. اگر به سختی جدا شد و رد ایزوگام بر روی کف باقی ماند یعنی ایزوگام از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

وجود بیمه نامه و ضمانت‌نامه شرکتی

وجود بیمه نامه ۵ ساله شرکتی و ضمانت نامه برای ایزوگام یک مورد جدی برای ایزوگام‌است. مالکی که شرکت خود را از ضمانت نامه و بیمه نامه بی نیاز می کند از جنس خود اطمینان کافی را دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *