رنگ آمیزی روی ایزوگام

چرا باید ایزوگام را رنگ کرد؟

رنگ آمیزی روی ایزوگام از بهترین راه ها برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این عایق ساختمانی است. ایزوگام نیز همانند سایر عایق ها به لایه ای محافظ برای حفاظت از سطح بیرونی خود نیازمند است. یکی از مفیدترین و مناسب ترین راه ها، استفاده از رنگ روی سطح این عایق است.

همانگونه که می دانید ایزوگام، عایق رطوبتی است که از یک یا سه لایه تشکیل می شود. این عایق با نصب بر روی سطوح زیرین به عنوان سپر از بروز خطرات و آسیب به ساختمان و همچنین ورود نم و رطوبت به سطوح زیرین خود، پیشگیری می کند.

از آنجایی که خود ایزوگام به عنوان لایه رویی در معرض انواع آسیب ها مانند پارگی، سوراخ شدن و …، قرار دارد در اصل رنگ روی سطح ایزوگام می تواند همانند لایه محافظ این عایق عمل کرده و مانع از خراب شدن سطح ایزوگام به وسیله رطوبت و سایر خطرات شود.

رنگ آمیزی روی ایزوگام

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

چرا کاربران به رنگ آمیزی روی ایزوگام علاقمند هستند؟

امروزه دلایل مختلفی موجب شده است تا تمایل افراد برای رنگ آمیزی روی ایزوگام بیشتر شود. از جمله مهم ترین دلایل برای استفاده از رنگ روی ایزوگام می توان به گرفتگی راه آب پشت بام و در نتیجه جمع شدن آب برف یا باران در پشت بام اشاره کرد.

معمولاً این عامل موجب می شود تا ایزوگام پوسیده شده و نم وارد ساختمان شود. در مواردی نیز ممکن است قسمتی از ایزوگام به وسیله اشیای برنده و تیز، دچار بریدگی شده و نهایتاً با آسیب رسیدن به ایزوگام، نم و رطوبت به داخل نفوذ کند.

همچنین این امکان وجود دارد که در مکان های عمومی که برای راه رفتن یا بازی افراد در نظر گرفته شده اند نیز ایزوگام با خطر آسیب مواجه شود.

در این موارد استفاده از رنگ روی سطح این عایق می تواند تا حدود زیادی مانع از آسیب جدی این عایق شود. همین عوامل موجب شده است تا توجه و علاقه افراد به استفاده از رنگ روی ایزوگام بیشتر از گذشته شود.

البته رنگ آمیزی روی ایزوگام باید توسط افراد مجرب و متخصص در این زمینه انجام شود. سپردن این کار به افراد باتجربه، از بروز مشکلات احتمالی رنگ آمیزی سطح ایزوگام جلوگیری می کند.

چرا سطح ایزوگام، نقره ای رنگ است؟

شاید برای بسیاری از افراد این سؤال مطرح شود که به چه دلیلی ایزوگام با رنگ نقره ای تولید می شود؟ در پاسخ باید بگوییم، ایزوگام وظیفه محافظت از لایه زیرین خود را بر عهده دارد. این عایق معمولاً به صورت دو لایه بر روی سطح مورد نظر نصب می شود.

یکی از لایه های استفاده شده در ایزوگام، لایه محافظ آلومینیومی است. استفاده از لایه آلومینیوم موجب می شود تا رنگ سطح ایزوگام، نقره ای باشد.

از آنجایی که این عایق برای محافظت از سطوح مختلف نصب می شود باید از لایه های قوی و مستحکم در تولید آن استفاده شود.

در واقع فویل آلومینیومی ایزوگام موظف است تا از آن در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کند. چرا که رسیدن نور خورشید به لایه های زیرین ایزوگام، فرسودگی این عایق را به دنبال دارد. فویل نقره ای تا حد زیادی مانع از فرسایش ایزوگام می شود.

در این میان رنگ آمیزی روی ایزوگام نیز با ایجاد لایه ای دیگر بر روی فویل نقره ای ایزوگام، از این سطح بیشتر محافظت کرده و طول عمر مفید ایزوگام را تا حدود زیادی افزایش می دهد.

رنگ کاری روی ایزوگام

آیا رنگ آمیزی روی ایزوگام استخر، کار مناسبی است؟

اجرای رنگ بر روی ایزوگام استخر، چه از نظر علمی و چه از دید نصابان حرفه ای و متخصصین فعال در این زمینه به افراد توصیه نمی شود.

کارشناسان و نصابان باتجربه عقیده دارند که پلیمرهای استفاده شده در ایزوگام استخر، در دسته پلیمرهای قیری قرار دارند که جزو پلیمرهای آکریلیک با پایه حلال هستند.

همین علت موجب می شود تا به دلیل همنام نبودن پایه های شیمیایی و عدم مطابقت آنها با یکدیگر، میان پلیمرها چسبندگی کافی ایجاد نشود. این امر پوسته پوسته شدن رنگ و تخریب کامل آن را در پی دارد.

با این حال اگر قصد دارید از رنگ روی ایزوگام استخر استفاده کنید، بهتر است ابتدا با کمک بلوک، دیواری 10 سانتی متری روی ایزوگام ایجاد کنید. سپس می توانید این دیوار را سیمان کاری کرده و در نهایت رنگ آمیزی روی ایزوگام استخر را بر روی دیوار سیمانی انجام دهید.

در این میان برخی از نقاشان به منظور حفظ منافع مالی خود، مدعی می شوند که امکان رنگ کردن ایزوگام استخر وجود داشته و هیچ مشکلی برای مواد استفاده شده پیش نخواهد آمد؛ اما باید این مطلب را در نظر داشته باشید که پلیمرهای قیری استفاده شده در ایزوگام، هنگام برخورد با حلال های موجود در رنگ استخر، حل شده و به حالت اولیه خود یعنی قیر، تغییر شکل خواهند داد.

روش رنگ آمیزی روی ایزوگام چگونه است؟

همانگونه که اشاره شد رنگ آمیزی سطح ایزوگام تا حدود زیادی از استهلاک این عایق رطوبتی، جلوگیری می کند. یکی از بهترین روش ها برای رنگ آمیزی ایزوگام، استفاده از رنگ عایق نانو می باشد. این نوع از رنگ آمیزی طرفداران فراوانی پیدا کرده است.

از رنگ عایق نانو برای رنگ آمیزی حمام، سرویس های بهداشتی و … نیز استفاده می شود. این رنگ های عایق، برای پلیمرهایی با پایه آب مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ عایق نانو به صورت سرد به عنوان ماده اصلی رنگ آمیزی روی ایزوگام اجرا شدهو از ورود نم و رطوبت به سطح زیری پیشگیری می کند.

در برخی موارد از رنگ نانو به جای ایزوگام نیز استفاده می شود. استحکام این لایه به قدری زیاد است که برای جداسازی آن از روی سطح لازم است تا از تجهیزات مکانیکی استفاده شود.

جمع بندی

ایزو ایمن از برجسته ترین شرکت های فعال در زمینه نصب و اجرای ایزوگام در سطح کشور است. در این مجموعه در قبال ارائه کلیه خدمات عرضه شده به مشتریان، ضمانت نامه ارائه می شود.

کادر متخصص و نصابان حرفه ای مجموعه ایزو ایمن با تجربه فراوان و تجهیزات مدرن و به روز خود، بهترین خدمات را به مشتریان عرضه می کنند.

در کنار ویژگی های ممتاز شرکت ایزوایمن، وجود محصولات برندهای معتبر ایزوگام در این مجموعه، خیال مشتری را از بابت اجرای عایق بندی با بهترین محصولات راحت می کند.

در این میان کادر مجرب و حرفه ای شرکت ایزو ایمن، خدمات رنگ آمیزی روی ایزوگام را نیز با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها به مشتریان خود ارائه می دهند.

چرا ایزوگام نقره‌ای تولید می‌شود؟

در پاسخ باید بگوییم، ایزوگام وظیفه محافظت از لایه زیرین خود را بر عهده دارد. این عایق معمولاً به صورت دو لایه بر روی سطح مورد نظر نصب می شود.