نصب ایزوگام

نصب کاشی روی ایزوگام

نصب کاشی روی ایزوگام

برخی افراد برای حفظ دوام و استحکام ایزوگام بر روی آن کاشی نصب می‌کنند و برخی دیگر نیز برای زیبایی ظاهری مکان مورد نظر این عمل را انجام می دهند. با ما همراه باشید در ادامه نکات مهمی در مورد نصب کاشی روی ایزوگام را باهم بررسی کنیم.

نصب کاشی روی ایزوگام

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

از جمله دلایل نصب موزاییک و کاشی روی ایزوگام چیست و چرا؟

همانطور که میدانید در مکان هایی که در معرض رطوبت، باران و… قرار دارند از عایق های رطوبتی مانند ایزوگام استفاده می شود.

این مکان ها به دلیل مجاورت مستقیم با فضای بیرون در معرض آسیب پذیری زیادی قرار دارند. مخصوصا اگر در محلی نصب باشند که رفت و آمد آنجا زیاد باشد. مانند برخی تراس ها و پشت بوم ها. در این صورت افراد برای حفظ سلامت ایزوگام به نصب موزاییک و کاشی روی ایزوگام اقدام می کنند.

نصب ایزوگام هزینه های زیاد را در پی دارد که اگر در طول مدت زمان کوتاهی اجبار به تعویض شود ضرر های مالی به شما وارد می کند. اجرای موزاییک و کاشی روی آن موجب می شود تا ایزوگام از تعویض زود به زود نجات یابد و طول عمر مفید ایزوگام افزایش پیدا کند.

یکی دیگر از دلایل اجرای کاشی روی ایزوگام در اصل زیبایی ظاهری محل عایق کاری شده است که به سلیقه خود شخص انجام می شود. برای مثال ایزوگام کردن یک حوض آب وسط حیاط خانه و کاشی کاری روی آن نمای بسیار شیکی به حوض می دهد.

دلایل نصب کاشی روی ایزوگام
isoimen.ir

قیمت نصب و اجرای کاشی روی ایزوگام‌ چگونه محاسبه می شود؟

هزینه نصب و اجرای کاشی روی ایزوگام جدا از خرید کاشی مناسب نیازمند یک نصاب نیز هست تا این کار را به اجرا درآورد. اکثر قیمت های کاشی های یکسان و یک طرح ، شبیه به یکدیگر است اما دستمزد افراد نصاب متفاوت است که به این عوامل بستگی دارد.

اندازه گیری متراژ و مساحت سطحی که عایق کاری شده و قرار است کاشی کاری شود. محل نصب بسیار مهم است. در محل هایی که رطوبت بیشتری دارند،مواد گذاری بیشتر و در نتیجه هزینه بیشتری برای پرداخت لازم است.

برای نصب برخی کاشی ها نیازمند کار بیشتر و دستگاه مخصوص است که این مورد نیز موجب افزایش هزینه می‌شود. ابعاد کاشی بسیار مهم است برخی کاشی در برخی ابعاد نیاز به نصب تخصصی تر و کار سخت تر دارند. همه این نکات برای هزینه و دستمزد نصب موزاییک یا کاشی روی ایزوگام مهم هستند.

برای نصب کاشی روی ایزوگام چه نکات ایمنی را باید رعایت کرد؟

همانطور که گفتیم یکی از دلایل اجرای کاشی روی ایزوگام جلوگیری از ضربات احتمالی اطراف و آسیب رساندن به ایزوگام است. اما تا به حال فکر کردید که در هنگام نصب کاشی نیز ممکن است آسیب جدی به ایزوگام وارد شود؟

کاشی یک سنگ محکم و دارای لبه های تیز و برنده است که در هنگام نصب اگر دقت نشود و به ایزوگام برخورد کند، تیزی آن موجب بریدگی سطح ایزوگام می‌شود. پس در هنگام نصب کاملا حواستان جمع باشد که هیچ‌گونه آسیبی از جانب کاشی به ایزوگام وارد نشود.

نصاب باید محل مورد نظر را آنالیز کرده و ببیند که آیا ایزوگام تحمل کاشی‌هایی با وزن سنگین را دارد یا خیر. در غیر این صورت ممکن است در محل نامناسب با نصب کاشی‌های سنگین موجب فشار به ایزوگام شده و به ایزوگام آسیب وارد شود.

در این صورت ایزوگام ناکارآمد شده و آب به لایه های آن نفوذ پیدا می کند. پس در هنگام نصب موزاییک و کاشی روی ایزوگام حتما موارد ایمنی گفته شده را رعایت کنید.

آیا اجرای موزاییک و کاشی روی ایزوگام بدون رعایت برخی نکات فنی امکان پذیر است؟

یک سری نکات مهم برای نصب موزاییک یا کاشی روی ایزوگام وجود دارد که با رعایت این نکات میتوان نتیجه بهتری از کار گرفت.

ایزوگام تک فویل در واقع بهترین نوع ایزوگام برای نصب موزاییک و کاشی روی آن است. این ایزوگام به دلیل چسبندگی بالا و وزن کمتر بهتر به سطوح چسبیده و در اثر نصب موزاییک و کاشی نیز فشار زیادی بر آن وارد نمی‌شود. همینطور هزینه ایزوگام تک فویل نسبت به سایز ایزوگام ها کمتر است.

حتما باید یک لایه محافظ قبل از نصب موزاییک یا کاشی، بر روی ایزوگام ایجاد کرد. این لایه محافظ که برای جلوگیری از بریدگی و آسیب به ایزوگام اجرا می‌شود باید از جنس پلیمر باشد.

نکته مهم‌تر در نصب‌ روی ایزوگام این است که یک لایه سیمان محافظ بر روی پلیمر نیز قرار بگیرد. بسیاری از افراد به این نکته مهم‌توجه ویژه ای نشان نمی دهند. پس از نصب نیز تا مدتی رفت و آمد بر روی کاشی ها صورت نگیرد تا حسابی با ملات به ایزوگام بچسبند.

نصب کاشی روی ایزوگام بدون رعایت نکات فنی

سخن آخر

برای اجرای کاشی روی ایزوگام رعایت نکات کلیدی خود یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود که عمر ایزوگام شما را تا چندین برابر افزایش می‌دهد.

همچنین رعایت تمامی نکات ایمنی برای جلوگیری از هرگونه آسیب به ایزوگام بسیار مهم است. البته که جنس ایزوگام مورد استفاده شما بسیار مهم است که در هنگام خرید باید به نکات مهمی در مورد تفاوت ایزوگام با کیفیت و بی کیفیت توجه کرد که در مقاله ۱۰ نکته مهم در خرید ایزوگام در همین سایت به صورت خلاصه به آن پرداخته ایم.

هزینه‌های نصب روی ایزوگام از این رو زیاد می شود که نصاب شما چقدر حرفه ای باشد. هر چه نصاب حرفه ای تر باشد و کارش را با دستگاه و دقیق تر انجام دهد قطعا هزینه پرداختی بیشتر می‌شود.

اما کار شما با کیفیت تر انجام می‌شود. گفتیم که یکی از دلایل مهم نصب روی ایزوگام محافظت از آن در برابر عوامل خطرناک بیرونی و پیشگیری از بریدگی و زخم شدن سطح ایزوگام است.

پس قبل از نصب‌ باید یک لایه محافظتی با عنوان پلیمر یا پرایمر بر روی آن اجرا شده و سپس یک لایه سیمان نیز بر روی پرایمر اجرا شود تا از نظر صحت و سلامت ایزوگام در هنگام نصب کاملا مطمئن شوید.

نصب ایزوگام و کاشی روی آن به عنوان یک عایق رطوبتی در سطح بیرونی خانه ها عملکرد زیادی دارد و باید تحقیقات زیادی در مورد آن صورت گیرد.