ارتباط از طریق واتساپ و تلگرام : 09015326084
نصب ایزوگام در تهران

نصب ایزوگام در هوای سرد

ایزوگام در هوای سرد

نصب ایزوگام در هوای سرد از چالش‌هایی است که صاحبان ساختمان‌ها را با مشکلات متعددی روبرو می‌کند.

یکی از دغدغه‌هایی که اکثر مخاطبان با شروع فصل سرما با آن مواجه می‌شوند، ایراد در عایق بندی رطوبتی ساختمان‌ها است، زیرا به دلیل نبود محافظ مناسب، ساختمان در برابر بارندگی مقاوم نبوده و احتمال بروز خسارت در سازه‌ها وجود دارد.

به همین سبب توصیه می‌شود در فصل گرما، اقدامات لازم برای عایق بندی ساختمان‌ها صورت گیرد؛ اما بروز برخی مشکلات، مشغله زیاد و … باعث می‌شود تا در برخی مواقع نیاز باشد تا نصب ایزوگام در فصل‌های سرد سال انجام شود.

در صورت نیاز به ایزوگام کردن ساختمان در فصل سرد سال، باید از خدمات شرکت‌های معتبر استفاده کنید. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت ایزوایمن اشاره کرد.

این مرکز با بهره‌مندی از کادری حرفه‌ای و متخصص در این زمینه و با توجه به استانداردهای موجود، این عایق‌ها را نصب می‌کند.

با استفاده از خدمات مشاوره، فروش و نصب ایزوگام در این مجموعه می‌توانید محصولی با کیفیت بالا خریداری کرده و در پشت بام و یا هر قسمت دیگر از ساختمان، نصب کنید.

بهترین فصل اجرای ایزوگام کدام است؟

به دلیل اینکه نصب ایزوگام در هوای سرد با مشکلات عدیده‌ای همراه خواهد بود، توصیه می‌شود برای نصب این مصالح، در فصل گرما اقدام کنید.

در این فصول به دلیل مناسب بودن دمای هوا، عدم وجود بارندگی و دلایلی از این قبیل، امکان زیرسازی مناسب سطوحی از جمله پشت بام ساختمان‌ها وجود دارد؛ این در حالی است که در فصل‌های سرد، به سختی می‌توان زمان مناسب برای نصب این عایق‌ها را پیدا کرد.

اما در برخی موارد ناگزیر هستیم تا نصب ایزوگام را در زمان‌های سرد انجام دهیم. در این موارد نیز باید با توجه به دمای هوا، بارندگی و رطوبت سطح، زمانی مناسب انتخاب کرد.

به عنوان مثال می‌توان در روزهایی که بارندگی وجود ندارد و هوا آفتابی است، نسبت به عایق بندی ساختمان اقدام نمود.

ایزوگام در هوای سرد چگونه اجرا می‌شود؟

نصب ایزوگام در زمستان و فصول سرد سال از مواردی است که باید با دقت بالایی انجام شود. به منظور انجام این کار باید به نکات مهمی توجه شده و درجه دمای هوا، میزان رطوبت موجود در سطح و عواملی از این قبیل به دقت بررسی شود.

در این حالت می‌توان تصمیم درستی در رابطه با زمان مناسب نصب ایزوگام در هوای سرد گرفته و شاهد بهترین نتایج بود؛ اما گذشته از این موارد باید به نحوه اجرای این کار نیز دقت کردد. به همین دلیل توصیه می‌شود از ایزوگام کاران ماهر برای این کار کمک بگیرید.

در توضیح چگونگی نصب ایزوگام در فصل سرد سال باید به این مطلب اشاره شود که با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی، زمان مناسبی برای این کار انتخاب کنید.

سعی کنید روز منتخب برای ایزوگام کاری، دمای هوا بالاتر از 10 درجه سانتی‌گراد باشد و بارندگی در آن روز نباشد. در این شرایط باید نصاب ایزوگام با استفاده از سرشعله های مخصوص، سطح را حرارت دهد تا سطح مورد نظر خشک گردد. سپس این سطوح باید تمیز شده و ایرادات موجود در آن برطرف گردد.

حال که سطح مورد نظر عاری از هر گونه آلودگی و فرورفتگی و برآمدگی است می‌توانید اقدام به نصب نمایید. نصابان حرفه‌ای به همپوشانی لایه‌ها با هم دقت می‌کنند. در ضمن در این قسمت‌ها از حرارت مناسب استفاده می‌نمایند تا لایه‌ها به خوبی به هم بچسبند.

دقت کنید که ایزوگام‌ها در فصل سرد دارای حالت خشک بوده و شکننده هستند. از این رو توصیه می‌گردد در حمل آنها دقت کرده و از برخورد آن با سطوح مختلف جلوگیری نمایید. به هنگام باز کردن رول‌ها نیز به این نکته توجه کنید.

مزایای نصب ایزوگام در هوای سرد

نصب ایزوگام در هوای سرد با این که کاری دشوار و زمان بر است؛ اما در صورتی که عایق پشت بام یا دیگر قسمت‌ها دچار آسیب شده باشد می‌تواند مزیت‌های مختلفی به همراه داشته باشد. از مزیت‌های این کار می‌توان به جلوگیری از نشت رطوبت به قسمت‌های مختلف ساختمان اشاره کرد.

در ضمن در صورتی که رطوبت به سقف ساختمان و یا دیوارها نفوذ کند با نصب ایزوگام در این فصول می‌توانید خسارت‌های ناشی از این امر را به حداقل رسانده و در نهایت به افزایش طول عمر سازه کمک کنید.

البته باید این نکته را یادآور شویم که این امر زمانی اتفاق می‌افتد که زمان مناسبی برای این کار در فصل سرد انتخاب کرده باشید و از نصابان حرفه‌ای کمک بخواهید. در غیر این صورت، نصب ایزوگام به صورت غیر حرفه‌ای و در زمان نامناسب، چیزی جز هدر رفت هزینه برای شما در پی نخواهد داشت.

معایب نصب ایزوگام در هوای سرد

چنانچه شدت ایراد در عایق ساختمان به حدی نیست که نیاز به ترمیم و تعمیر باشد توصیه می‌شود از نصب ایزوگام در زمستان و پاییز خودداری کنید، زیرا این کار با معایبی همراه خواهد بود.

از جمله معایب نصب ایزوگام در هوای سرد، نصب غیر اصولی این محصولات است. چنانچه سطح دارای رطوبت باشد و امکان خشک کردن آن نیز فراهم نباشد، عایق نصب شده به درستی به سطح نچسبیده و در نهایت، نقش خود در زمینه عایق کردن ساختمان را نیز ایفا نمی‌کند.

از دیگر معایب این کار می‌توان به احتمال ترک‌خوردگی آن در فصل گرما اشاره کرد. به دلیل این که ایزوگام در فصل زمستان به صورت کامل منقبض می‌شود و با گرم شدن هوا، دچار انبساط می‌گردد احتمال دارد حباب‌ها و تاول‌هایی در زیر ایزوگام به وجود آید. در نهایت نیز این تاول‌ها ترک خورده و سبب آسیب به ایزوگام می‌شود. این امر باعث افزایش هزینه‌های عایق کاری ساختمان خواهد شد.

نکات مهم نصب ایزوگام در هوای سرد

در صورتی که به دلیل نشت رطوبت به ساختمان در فصل‌های سرد سال و بنا به تشخیص کارشناسان این حوزه، تصمیم دارید تا نصب ایزوگام را در هوای سرد انجام دهید باید به نکات مهمی توجه نمایید.

در صورتی که این نکات را نادیده بگیرید مطمئناً نتیجه کار با آنچه در تصور دارید مغایرت کرده و در نهات نیز با خسارت‌هایی در ساختمان مواجه خواهید بود.

از جمله نکات مهم نصب ایزوگام در هوای سرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تهیه ایزوگام مناسب

ایزوگامی که برای نصب در ساختمان تهیه می‌شود باید دارای کیفیت بالایی بوده و با استفاده از بهترین متریال تهیه شده باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود برای خرید این محصولات به مراکز معتبری مراجعه کنید. در این مراکز می‌توانید با استفاده از کمک و راهنمایی‌های کارشناسان، ایزوگامی مناسب و باکیفیت تهیه کنید.

در ضمن باید به این نکته توجه کنید که ایزوگام‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند. یکی از تقسیم بندی‌هایی که برای این محصولات می‌توان انجام داد با توجه به مناسب بودن آنها برای مناطق سردسیری یا گرمسیری صورت می‌گیرد. از این رو با توجه به آب و هوای منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید باید ایزوگام سردسیری یا گرمسیری را انتخاب کنید.

انتخاب زمان مناسب برای اجرای ایزوگام

همانگونه که در بخش‌های قبل نیز به این مسئله اشاره شد برای نصب عایق رطوبتی در فصل سرد باید زمان مناسبی انتخاب شود.

سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که حداقل یک روز قبل از آن بارندگی رخ نداده و در همان روز، بارندگی وجود نداشته باشد. دراین حالت می‌توان رطوبت موجود در سطوح را برطرف کرده و لایه‌های ایزوگام را با کیفیت بالا به سطح مورد چسباند.

در‌ضمن دقت کنید که زمانی را برای نصب ایزوگام در هوای سرد انتخاب کنید که بتوانید سطح مورد نظر را به خوبی تمیز کنید.

در‌صورتی که این اتفاق نیافتد به دلیل وجود آلودگی‌ها و گرد و غبار در زیر لایه‌های ایزوگام، احتمال جدا شدن ایزوگام از سطح وجود خواهد داشت. این امر باعث می‌شود تا هم هزینه‌ها و هم مدت زمان لازم برای اجرای این محصولات، اتلاف شود.

توجه به دمای هوا

دمای هوا از دیگر نکات مهم نصب ایزوگام در زمستان است. به این موضوع دقت کنید که دمای هوا در روزی که برای نصب عایق‌های رطوبتی انتخاب می‌کنید پایین‌تر از 10 درجه سانتی‌گراد نباشد، زیرا در این شرایط، لایه‌های ایزوگام ممکن است به حالت ترد و شکننده درآمده و در نتیجه به هنگام حمل و جابجایی و یا باز کردن رول‌ها، با آسیب در این محصولات مواجه شویم.

از دیگر مواردی که کاربران را ملزم می‌کند تا به دمای هوا در روز نصب ایزوگام توجه کنند، امکان تغییر حالت ایزوگام است. به این صورت که ممکن است به دلیل سرمای هوا، ایزوگام منقبض شود و در این حالت اگر حرارت به آن برخورد کند دچار تغییر حالت شده و در نتیجه آن، ترک بردارد. به همین دلیل توجه به دمای هوا برای اجرای ایزوگام در هوای سرد از ضروریات می‌باشد.

توجه به رطوبت موجود در سطح

فصل سرد، فصل بارندگی است. همین امر نیز باعث می‌شود تا رطوبت به لایه‌های داخلی سطوح نفوذ کند. در این شرایط اگر عایق پشت بام یا دیوارهای ساختمان آسیب ببیند احتمال دارد رطوبت به راحتی به داخل سازه نفوذ کند.

اگر شدت نفوذ رطوبت کم باشد به احتمال زیاد لکه‌های زرد رنگی بر روی سطوح داخلی ساختمان ایجاد می‌شود؛ اما اگر شدت نفوذ بالا باشد ممکن است خسارت‌های زیادی در پی داشته باشد.

در این حالت لازم است تا ابتدا رطوبت سطح، برطرف شده و سپس نسبت به نصب ایزوگام اقدام شود. به همین دلیل نصابان حرفه‌ای به مشتریان توصیه می‌کنند تا روزهایی را برای نصب این عایق‌ها انتخاب کنند که حداقل یک روز قبل از آن بارندگی رخ نداده باشد. به این ترتیب رطوبت سطح به حداقل رسیده و می‌توان با حرارت دادن سطح، این رطوبت را از بین برد.

انتخاب بهترین نصاب برای اجرای ایزوگام

نصب ایزوگام از جمله اموری است که باید به دست افراد حرفه‌ای انجام شود، زیرا این کار به تجهیزات مختلفی نیاز داشته و باید در این کار، مراحل نصب ایزوگام به خوبی رعایت شود.

در ضمن نحوه اجرای ایزوگام در پشت بام و دیگر قسمت‌های ساختمان با هم فرق دارد. از این رو باید نصاب، کسی باشد که با روش‌های نصب این محصولات آشنایی داشته و تجربه این کار را داشته باشد.

در صورتی که قرار است نصب ایزوگام در هوای سرد انجام شود، اهمیت استفاده از خدمات این نصابان افزایش خواهد یافت، زیرا این کار باید به صورت استاندارد و اصولی انجام شود تا نتیجه کار، رضایت مشتریان را در پی داشته و سازه از آسیب رطوبت در امان بماند.

بنابراین توصیه ما به مشتریانی که قصد دارند ایزوگام ساختمان را در فصل‌های سرد نصب کنند این است که از خدمات شرکت‌ها و افراد حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنند.

توجه به نحوه نصب ایزوگام

نحوه نصب ایزوگام در فصل‌های سرد سال از دیگر نکاتی است که باید نسبت به آن حساس بود، زیرا نصب غیر اصولی آن باعث می‌شود تا رطوبت از درزها و لایه‌های ایزوگام به داخل نفوذ کرده و در نتیجه، ساختمان تحت تأثیر نفوذ رطوبت باشد.

از این رو مهم است که در اجرای این عایق‌های رطوبتی به نصب ایزوگام در جهت شیب سطوح، همپوشانی لایه‌ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به لایه‌های زیر آنها و همچنین پوشش کل سطح، توجه شود.

برای اطمینان از این مسائل می‌توانید با کارشناسان شرکت‌های معتبر فعال در این حوزه تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره رایگان از آنها، از خدمات نصب این مراکز بهره‌مند شوید.

نصابان حاضر در این شرکت‌ها به دلیل دانش و تجربه این کار، نصب ایزوگام در هوای سرد را در مدت زمان کوتاه و به صورت اصولی انجام خواهند داد.

مراقبت از ایزوگام در هوای سرد

همان‌قدر که نصب ایزوگام در فصول سرد مهم است، مراقبت از آن در این فصول نیز اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین در این فصول باید به صورت مرتب از این عایق‌ها بازدید کرده و نسبت به رفع هر گونه ایراد در آنها اقدام کرد.

توجه داشته باشید که از قدم زدن بر روی این عایق‌ها در فصول سرد خودداری کنید؛ زیرا باعث بروز ترک‌خوردگی در آنها می‌شود. در ضمن به یاد داشته باشید که این پشت بام های ایزوگام شده نیاز به پارو کردن برف ندارند.

کلام آخر

در صورتی که با توجه به وضعیت پوشش رطوبتی پشت بام و دیگر قسمت‌های ساختمان نیاز به نصب ایزوگام در فصول سرد دارید می‌توانید از خدمات شرکت ایزوایمن استفاده کنید.

این مرکز دارای کادری حرفه‌ای بوده و سابقه‌ای درخشان در حوزه فروش و نصب ایزوگام دارد. نصابان حاضر در این مجموعه با روال و نکات مهم نصب ایزوگام در هوای سرد آشنایی دارند و می‌توانند این عایق‌ها را کیفیت بالا و در مدت زمان کم، نصب کنند. با استفاده از خدمات این مرکز می‌توانید نصب ایزوگام را با هزینه مناسب انجام دهید.